Święto Muzyki

 Data: 17 czerwca 2021

Muzyka łączy ludzi! Niezależnie od wieku, pochodzenia, wyznania i statusu społecznego – każdy może przyjść i świętować z nami w Parku Południowym!
Święto Muzyki powstało z inicjatywy francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia Marcela Landowskiego. Impreza miała swoją premierę w Paryżu 21 czerwca 1982 roku. Podczas inauguracji Jack Lang, ówczesny minister kultury, zaprosił wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Popularność święta we Francji sprawiła, że zaczęły obchodzić je także inne kraje. Każdego roku instytucje muzyczne – Filharmonie, Opery, szkoły muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, kawiarnie, jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty.
W tym roku chcemy, aby święto zagościło też we Wrocławiu, w przepięknej przestrzeni – w ramach hasła Natura i Kultura z bliska.
Do współpracy zaprosiliśmy Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, połączone siły zespołów Mala Polka i Espresso Dopio oraz Duet Klarnetowy stworzony przez Renatę Raczyło i Annę Gut.